Proč se neučit zábavným způsobem, když je tolik možností?

Citroën

8. srpna 2007 v 18:41 |  Auta
Tato značka auta je francouzská, závody jsou ale nejen ve Francii, ale i ve Španělsku, Itálii, Portugalsku, Argentině, Číně a Brazílii. Značka Citroën poskytuje zaměstnání 12 000 lidem v sedmdesáti zemích světa.
Zakladatelem firmy je André Citroën, který přetvořil svoji továrnu na munici na továrnu na automobily. První automobil Citroënu byl zkonstruován v roce 1919. Jmenoval se Type A. Do konce roku se těchto automobilů vyrobilo celkem 2810 kusů. V roce 1922 byl vytvořen nový model, Autochenille B2. Pak už to jelo jedno po druhém - přicházely stále další a další modely, které se pořád zlepšovaly, aby vyhovovaly poptávce. Jenže v roce 1935 převzala společnost Citroën společnost Michelin. 1976 převzala Citroën PSA Peugeot Citroën, pod kterou zůstala dodnes.
Mezi první modely patří tedy Type A, Type B, Type C2, C3, C4, C5, C6, a Type 8CV Rosalie. Od roku 1934 se začal vyrábět model Traction Avant, následoval TUB, H Van, 2CV, 10CV, DS/ID, Amy 6, Dyane, Méhari, Amy 8, M35, SM, GS and GSA, Amy super, CX, C35, LN, Visa, LNA, Acadiane, C25, BX, Axel, C15, AX, XM, ZX, Xantia, Evasion, Jumper, Jumpy, a Saxo. Nejznámější značkou je pravděpodobně Berlingo a Xsara. Doteď se vyrábí také C5, C3, C8, C2, C4, C1, C6. Nejnovější je C- Crosser. Citroënů je opravdu hodně, a omlouvám se, jestli jsem na nějaký třeba zapomněla.
Pro laiky bych ještě dodala, že Citroën poznáte tak, že je moc hezký, drahý, a hlavně - má značku, kterou lze popsat jako dvě šipky (stříšky) nad sebou směřující nahoru. Asi takový -
Tady jsou nějaké podznačky tohoto auta. Některé jsou starší, jiné novější, ale všechny na svou dobu luxusní a krásné. Existují typy, které se "nafouknou" až po nastartování. Nedá se říct, kolik Citroën airbagů, záleží to na typu. Jejich cena je také ve velkém rozmezí. 200 000 - 1 300 000 (nová). Ojetá můžete pořídit i za deset tisíc. Xsara Picasso bere 5,1 l nafty a 7,3 l benzínu na sto kilomentrů, Berlingo 4,7 l nafty na 100 kilometrů. Nejdéle se vyráběl model, kterému se přezdívá Kachnička. Tady jsou fotky některých modelů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Které auto z těch, která tu zatím byla, máte nejraději?

Citroën
Peugeot
Škoda
Seat
Audi
Lamborghini

Komentáře

1 Josef  KAMAS Josef KAMAS | E-mail | 4. února 2008 v 11:36 | Reagovat

Prosím,pokud je to možné o zaslání kontaktní adresy do Citroënu ve Francii-kontakt se zákazníky,kde bych je chtěl informovat o problémech mého vozidla Citroën C4,zejména o stále se opakující závadě.

                                               Děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama