Proč se neučit zábavným způsobem, když je tolik možností?

Úvod

26. srpna 2007 v 19:17 |  Nápoje
Mám takový pocit, že agenta 007, Jamese Bonda, zná snad každý. Každý viděl alespoň jeden film s ním, ať už to bylo s Moorem, Brosnanem, Connerym, Daltonem nebo Craigem. Pak také každý zná jeho oblíbené pití - vodka s martini, protřepat, nemíchat (Daniel Craig chtěl už o něco složitější koktejl - suché martiny - tři díly ginu, jeden vodky, půlka vermutu, protřepat, nemíchat, led a plátek citronu).
Kdo ale ví, jaký je vlastně rozdíl mezi protřepat a promíchat? Kdo ví, co si vlastně objednává, když si u McDonallds dá shake? Téměř nikdo, pokud dotyčný nezná doslovný překlad. I tehdy si to mnoho lidí stejně nedá dohromady. Tolik otázek, a žádná odpověď. Tenhle blog vám odpovědi dá. A nejen to - zde se můžete dozvědět recepty na spousty koktejlů, které už jsem zkoušela, a které byly pochopitelně dobré. Dozvíte se zde v průběhu času všechno možné o koktejlech i jejich přípravě. Poznáte taje tohoto umění až do mezí, které ovládám. Na konci každé lekce vám poskytnu i recept na nějaký koktejl, abyste mohli postupně vyzkoušet všechny možné druhy - s alkoholem i bez něj, vrstvené i protřepané, s džusy i s mlékem. Je nekonečné množství koktejlů, které je třeba vyzkoušet, a nekonečné množství koktejlů, které je třeba teprve objevit. Můžete přece i sami zkoušet najít nějaké druhy, se kterými se s ostatními pomocí komentářů můžete podělit a připsat také, jak vás ten koktejl napadl a při jaké příležitosti jste ho podávali.Banana Colada
3 cl rumu bacardi
3 cl cukrového sirupu
3 cl kokosového mléka
3 cl smetany ke šlehání
12 cl ananasového džusu
půlka banánu

Tento koktejl je velmi jednoduchý - stačí jen rozmixovat s ledem a scedit do skla - nejvhodnější je sklenice ve tvaru misky nebo i sklenice marghareta - ta je ve tvaru obráceného jehlanu. Jako zdobení je doporučeno kolečko banánu na okraji sklenky spolu s řezem ananasu, a pár lístků máty. Pijeme pomocí brčka.


Tenkrát na východě
6 cl toniku
1,5 cl limetkové šťávy
pár lžic cukrového sirupu
soda na dolití (podle toho, jak chcete, aby to bylo kyselé)

Vložte do šejkru limetkovou šťávu a cukrový sirup, protřepte a přidejte tonik. Přilijte trochu sody a ochutnejte. Pak přilijte ještě tolik, aby vám to chutnalo. Pamatujte ale, že koktejl má být trochu nakyslý a ne moc sladký. Pokud to přeženete s cukrovým sirupem nebo sodou, přidejte trochu citronové šťávy, která tomu dodá šmak. Ale pozor - pak už to bude mít trochu jinou chuť. Ozdobit to můžete plátkem limetky - ne moc tlustým. Můžete podávat jako aperitiv (před jídlem). Existuje speciální sklenice, která se na to velmi dobře hodí, ale nevím jak vám ji popsat, takže to můžete nalít do sklenice na whisky nebo do sklenice na koňak, čímž taky nic nezkazíte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama