Proč se neučit zábavným způsobem, když je tolik možností?

Metody přípravy nápojů

14. září 2007 v 19:12 |  Nápoje
Už v úvodu jsem položila řečnickou otázku, jestli znáte oblíbené pití Jamese Bonda, vodka s martini. A jestli také znáte, jakým způsobem chtěl, aby mu tento nápoj připravovali. Protřepat, nemíchat. A také jsem se ptala, jestli víte, jaký je mezi těmito dvěma pojmy rozdíl. Věřím, že spousta z vás to ví, ale přesto to dnes vysvětlím na této stránce.

Druhy metod příprav míchaných nápojů:
1 Protřepávání (shake)
2 Promíchání (stir)
3 Vrstvení (build)
4 Mixování (blend)


Protřepávání
Tímto pojmem se myslí míšení jednotlivých ingrediencí koktejlu pomocí ručního koktejlového šejkru. Do šejkru se dá led a ingredience. Většinou jsou to ty, které nechtějí "spolupracovat" při svém smíchání (vaječné bílky, sirupy, smetana, šťávy apod.) Obsah se několikrát důkladně protřepe, a poté slije přes sítko do připravené sklenice s ledem. Pro úplnost bych podotkla, že existuje několik druhů šejkrů.

Promíchání
Definice tohoto pojmu je smíchání jednotlivých ingrediencí v míchací sklenici pomocí barové lžíce. Do míchací sklenice se dají ingredience, které do koktejlu patří, zamíchají se barovou lžící, a následně se scedí do vychlazené sklenice.

Vrstvení
Při tomto způsobu podávání koktejlu se jednotlivé ingredience nesmí smíchat. Respektive musí být vidět různé vrstvy. Jednotlivé ingredience se vrství přes kávovou lžičku, která se dotýká vypouklou stranou sklenice. Pomalu se po ní lijí jednotlivé přísady tak, aby se nesmíchali. Je zde také možnost vrstvení přes koktejlovou třešeň, a zkušení barmani to zvládají dokonce bez jakéhokoli pomocného prostředku. Doporučuji začít s tou lžičkou.

Mixování
Tohle je to nejjednodušší, co můžete zkusit. Prostě se všechny ingredience dají do elektrického mixéru, a důkladně se rozmixují. Nejprve se důkladně rozmixuje ovoce, a poté se přilije alkohol, což zajistí, že se ovoce s alkoholem dokonale prolne. Teprve potom se přidává led (pokud to není v receptuře jinak). Mixér by měl být nakonec zapnutý minimálně 20 sekund. Po každém koktejlu se musí mixér důkladně vypláchnout.


Lamborghini
2 cl likéru kahlúa
2 cl likéru cointreau
2 cl likéru sambuca
vychlazená smetana

Na tomto koktejlu si můžete nacvičit vrstvení. V uvedeném pořadí navrstvěte do sklenice (kahlúa, cintrau, sambuca). Navrch přidejte smetanu. Jméno koktejlu naznačuje, že předností tohoto nápoje je rychlost. Můžete zkusit pít každou z přísad zvlášť, pomocí brčka, ve zrychlujícím se sledu, jako byste řadili v lamborghini. Jako zdobení stačí trocha nastrouhané čokolády na smetaně. Led se do tohoto koktejlu nedává, protože by zředil likéry, což by nebylo příliš chutné. Na tento koktejl je vhodná sklenice V-Shape, tedy sklenice ve tvaru V. V tomto tvaru sklenice totiž nejvíce vyniknou jednotlivé vrstvy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama